SKI AREÁL DOLNÍ LOMNÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na víkendovou lyžovačku?

Zima se blíží. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Dražší je ale doprava. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 31.5.

°C
°C
Sobota
1.6.2024

°C
°C
Neděle
2.6.2024

°C
°C
Pondělí
3.6.2024

°C
°C